Tarımsal Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  31 Mar 2021, Çarşamba  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

USDA, Şubat Görünümü Forumu’nda mısır altındaki alanın 2019-20’den 92 milyon dönümlük artışla 2021-22 dönemi arasında 92 milyon dönümlük bir artış göstereceğini tahmin ederken, soya fasulyesinin 6,9 milyon dönüm artışla 90 milyon dönümlük olacağı tahmin ediliyor.

ABD Tarım Bakanlığı’nın bu hafta tampon ekimleri sabitleyeceği beklentileri arz endişelerini yatıştırdığı için ABD mısır vadeli işlemleri Salı günü % 0,3 düştü.

1 Mart itibariyle ABD buğday stoklarının, altı yılın en düşük seviyesi ve üç yıllık ortalamanın %15 altında 1.272 milyar kile olacağı tahmin ediliyor.

ABD Tarım Bakanlığı’nın Ulusal Tarım İstatistikleri Servisi Pazartesi günü haftalık mahsul raporunda, Kansas kışlık buğday mahsulünün % 50’sini, bir hafta önceki % 45’ten ‘’iyi’’ durumdan ‘’mükemmel‘’ duruma yükseltti.

USDA’nın 31 Mart ekim niyetleri raporunda ABD mısır ve soya fasulyesi ekimlerinin geçen yıla göre bir artış göstermesi beklenirken, 1 Mart soya fasulyesi stoklarının bir önceki yıla göre %32 düşmesi bekleniyor.

ABD Tarım Bakanlığı ABD buğdayının ihracat denetimlerini, geçtiğimiz hafta 302.188 ton, 350.000 ila 600.000 ton arasında değişen ticaret beklentilerinin altında ve dört haftanın en düşük seviyesinde bildirdi.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın