Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  17 Şub 2021, Çarşamba  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD borsaları ekonomik destek paketi ve aşılama çalışmaları ile yükseldi. Ekonomik destek paketine ilişkin görüşmeler devam ederken, ABD basınında yer alan haberlerde Demokratların gelecek hafta pakete dair taslak oylama yapmayı planladığı ifade edildi.
Kansas City FED Başkanı Esther George Salı günü yaptığı açıklamada, mali politikanın Amerika Birleşik Devletleri’nde pandemi yatışana kadar önemli bir ekonomik destek olarak kalacağını söyledi.

ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, ABD’de koronavirüsün ikinci yılına girilirken ülkede mali durumun şu anda “genel olarak iyi” olduğunu ve ekonomik büyümenin hızının Çin’i geçebileceğini ifade etti.

New York’ta imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalarla yapılan anket sonucu hazırlanan rapora göre, imalat endeksi şubatta 8,6 puan artarak 12,1’e çıktı.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın