Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  16 Mar 2021, Salı  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, martta 17,4 değeriyle Temmuz 2020’den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.

ABD Başkanı Joe Biden, 10 gün içinde 100 milyon kişinin COVID-19 aşısı olacağını açıkladı. IMF’nin yeni raporu, küçük ve orta ölçekli işletmelerde salgınının tetiklediği iflas dalgasının kurumsal pazar gücünü daha da artırabileceğini ortaya koydu.

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs tarafından hazırlanan raporda ABD ekonomisi için büyüme tahminleri birinci çeyrek için yüzde 6, ikinci çeyrek için yüzde 11, üçüncü çeyrek için yüzde 8,5, dördüncü çeyrek için de yüzde 6,5 olarak açıklandı.

AVRUPA: Avro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, yeni tip koronavirüs nedeniyle Avro Bölgesi’nde mali desteklerin 2021 ve 2022’de devam edeceğini söyledi.

İtalya salgının birinci yılında büyük ölçüde tekrar kapanmaya gitti.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, İngiliz ekonomisinin, bu yılın sonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi seviyesine yeniden döneceğini söyledi.

TÜRKİYE: Cumhurbaşkanı Erdoğan, COVID-19 tedbirlerine ilişkin, “Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık” dedi.

ASYA: Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ocak ayında sanayi üretiminin aylık yüzde 4,3 artarken, yıllık bazda yüzde 5,2 azaldığını açıkladı.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın