Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  15 Mar 2021, Pazartesi  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD‘li yatırım bankası Goldman Sachs tarafından hazırlanan rapora ABD ekonomisi için büyüme tahminleri 1. çeyrek için yüzde 6, 2. çeyrek için yüzde 11, 3. çeyrek için yüzde 8,5, 4. çeyrek için de yüzde 6,5 olarak açıklandı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Biden yönetiminin ekonomiye 1,9 trilyon dolarlık pandemi yardımı sağladığı bir dönemde ABD’nin enflasyon risklerinin yönetilebilir olduğunu, tam istihdama dönüşün ise ufukta gözüktüğünü söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, imzaladığı 1,9 trilyon dolarlık ekonomik yardım paketinin 7 milyon kişiye yeni iş alanı açacağını belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden, Avustralya, Hindistan ve Japonya liderleri ile yaptığı dörtlü toplantıda, “özgür ve açık Hint-Pasifik” bölgesinin önemini vurguladı.

ABD’de Michigan Üniversitesince ölçülen Tüketici Güven Endeksi, Mart ayında aylık 6,2 puan artışla 83 değerine çıkarak Mart 2020’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

AVRUPA: AB’de de sanayi üretimi, ocakta aralık ayına göre yüzde 0,8 yükselirken, 2019’un aynı dönemine göre yüzde 0,3 arttı.

ENERJİ: Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı 6 -12 Mart haftasında bir önceki haftaya göre bir azalarak 309’a indi.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın