Tarımsal Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  30 Mar 2021, Salı  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

USDA’nın 31 Mart ekim niyetleri raporunda ABD mısır ve soya fasulyesi ekimlerinin geçen yıla göre bir artış göstermesi beklenirken, 1 Mart soya fasulyesi stoklarının bir önceki yıla göre %32 düşmesi bekleniyor.

ABD Tarım Bakanlığı ABD buğdayının ihracat denetimlerini, geçtiğimiz hafta 302.188 ton, 350.000 ila 600.000 ton arasında değişen ticaret beklentilerinin altında ve dört haftanın en düşük seviyesinde bildirdi.

Avrupa Komisyonu tarafından Pazartesi günü yayınlanan verilere göre, geçtiğimiz Temmuz ayında başlayan 2020/21 sezonunda Avrupa Birliği’nden yumuşak buğday ihracatı 28 Mart itibarıyla 19.79 milyon tona ulaştı.

1 Mart itibarıyla ABD buğday stoklarının, altı yılın en düşük seviyesinde ve üç yıllık ortalamanın %15 altında 1.272 milyar kile olacağı tahmin ediliyor.

Uluslararası Tahıl Konseyi (IGC), küresel tahıl üretiminin 2021/22 sezonunda 2 milyar 287 milyon tona çıkacağını tahmin ediyor.

ABD buğday vadeli işlemleri Cuma günü üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

Avustralya’nın birinci sınıf beyaz buğdayı, güneydoğu Asya’daki son kullanıcılardan gelen zayıf alım ve Temmuz ayının sonundan itibaren Karadeniz’de başlayan yeni mahsul pazarlama yılı öncesinde satış baskısı nedeniyle 26 Mart’ın üç ayın en düşük seviyesine düştü.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın