Tarımsal Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  26 Şub 2021, Cuma  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

Hindistan’da ülkenin en büyük şeker üreten eyaleti olan Uttar Pradesh’teki şeker üretimi, 2019-20 sezonuna kıyasla Ekim 2020-Eylül 2021 sezonunda yıllık %20 civarında düşerek yaklaşık 100 lakh tona gerileyecek.

Pasha Bank, yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık ürünleriyle tarım sektörüne kaynak sağlamaya devam ediyor. Pasha Bank ve OMG Capital Advisors, Tarfin Tarım AŞ adına nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere ortalama 204 gün vadeli 46 milyon TL tutarında Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK) ihracı gerçekleştirdi.

ABIDJAN: Çiftçiler Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta Fildişi Sahili’nin kakao bölgelerinin çoğunda olağanüstü bol yağmurun, orta bölgelerde haftalarca süren kuraklık ve sıcaktan sonra sağlıklı bir Nisan-Eylül ortası mahsul beklentilerini canlandırdığını söyledi.

Tarım ve Çiftçiler Refah Bakanlığı, 2020/21 için ikinci mahsul tahmininde, dünyanın en büyük ikinci üreticisi olan Hindistan’daki buğday üretiminin, mahsul yılında Haziran 2021’e kadar %1,3 artmasının beklendiğini söyledi.

Reuters tarafından ankete katılan pazar analistlerine göre Brezilya, 2021 yılında mısır ekimini yaklaşık 1 milyon hektar artırabilir ve bu da rekor bir üretime yol açabilir.

LOS ANGELES: QY Research, “Küresel Kakao ve Çikolata Sektörü Araştırma Raporu, Büyüme Eğilimleri ve Rekabetçi Analiz 2021-2027 ” üzerine raporunu yayınladı.

StoneX Group’un pamuk risk yönetimi ortağı Bailey Thomen, “Pamuğa oldukça iyi duran çok fazla talep var, kapanış stokları sıkılaştırılacak ve üretim düşürülecek, bu da biraz ivme kazandıracak,” dedi.

ABD Tarım Bakanlığı’nın (USDA), bu sonbaharda rekor büyüklükte bir hasat öngörmesine rağmen, yerel yağlı tohum arzının 2022 yılına kadar tarihsel olarak sıkı kalacağını tahmin etmesinin ardından, ABD soya fasulyesi vadeli işlemleri Cuma günü yükseldi.

ABD Tarım Bakanlığı’nın (USDA) Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, kış buğdayı için durum notlarına göre, ABD’nin en büyük kışlık buğday üreticisi Kansas’ta Şubat ayında düştü, ancak diğer Plains eyaletlerinde aylık notların karışık olduğunu söyledi.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın