Tarımsal Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  16 Mar 2021, Salı  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

Ulusal Yağlı Tohum İşleyicileri Derneği tarafından Pazartesi günü yayınlanan verilere göre, ABD soya fasulyesi Şubat ayında ticaret beklentilerinin oldukça altında kaldı ve 17 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Ulusal Yağlı Tohum İşleyicileri Derneği, ABD soya fasulyesi yağı stoklarının Şubat ayında 1.757 milyar pound ile yıllık % 10 düşüş yaşadığını söyledi.

ABD Tarım Bakanlığı raporu, önceki hafta 1.673 milyon tondan 2.204 milyon tona çıkan mısır ihracat denetimlerini gösterdi. Bu, analistlerin 1,2 milyon ila 1,9 milyon ton arasında değişen beklentilerini aştı.

Ulusal Tahıl Ticaret Merkezi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Çin’in geçtiğimiz hafta devlet rezervlerinin açık artırmasında 2.26 milyon ton buğday sattığını söyledi.

Avrupa buğday fiyatları Cuma günü üç haftanın en düşük seviyesine geriledi, ABD Ovalarının kurak kısımlarında yağmurlar öngörülürken, Chicago fiyatlarındaki zayıflık nedeniyle geriledi.

Brezilya’nın ulusal tarım ajansı Companhia Nacional de Abasteciment, 11 Mart’ta yaptığı açıklamada, 2020-21 pazarlama yılı (Şubat 2021-Ocak 2022) için Brezilya soya fasulyesi üretim tahmininin, daha yüksek alan nedeniyle önceki tahminden daha yüksek revize edildiğini söyledi.

ABD Tarım Bakanlığı, Çin’in 2020-21 döneminde 24 milyon mt mısır ithal ettiğini ve bu rakamın 2019-20 yılındaki 7 milyon mt’un çok üzerinde olduğunu söyledi.

USDA, Dünya Tarımsal Arz ve Talep Tahminleri raporunda, Çin’in 2020/21’deki buğday ithalatının bir yıl öncesine göre neredeyse iki katına çıkarak 10,5 milyon tona çıkacağını tahmin ediyor.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın