Tarımsal Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  12 Mar 2021, Cuma  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD Tarım Bakanlığı, Çin’in 2020-21 döneminde 24 milyon mt mısır ithal ettiğini ve bu rakamın 2019- 20 yılındaki 7 milyon mt’un çok üzerinde olduğunu söyledi.

USDA, Dünya Tarımsal Arz ve Talep Tahminleri raporunda, Çin’in 2020 / 21’deki buğday ithalatının bir yıl öncesine göre neredeyse iki katına çıkarak 10,5 milyon tona çıkacağını tahmin ediyor.

En büyük üretici Brezilya’da soğuk hava tahminlerinin ardından gelecek mahsulle ilgili endişeler nedeniyle bu yıl kahve fiyatları toparlanıyor. Robusta kahvesi, bir ayın en düşük seviyesi olan 1.335 dolara ulaştıktan sonra ton başına %1 düşüşle 1.347 dolara düştü. Ham şeker, Pazartesi günü %1.2’lik düşüşün ardından %0.6 düşüşle lb başına 16.11 sent oldu.

ABD Tarım Bakanlığı’nın (USDA) Ulusal Tarım İstatistikleri Servisi Pazartesi günü haftalık bir mahsul raporunda, Kansas kışlık buğday mahsulünün %36’sını, bir hafta önceki % 37’den iyi durumdan mükemmel duruma düşürdü.

ABD Tarım Bakanlığı, 8 Mart’ta yaptığı açıklamada, 4 Mart tarihinde sona eren haftada ihracat için denetlenen ABD mısırının, önceki haftaya göre %25 düşüşle 1.544 milyon mt olduğunu, ancak önceki haftaya göre %86 artış gösterdi.

Çin Gümrük Genel İdaresi verilerine göre, dünyanın en büyük soya fasulyesi pazarı, Ocak ve Şubat aylarında 13,41 milyon ton yağlı tohum getirerek, bir önceki yıldaki 13,51 milyon tondan% 0,8 düşüş gösterdi.

ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından yapılan bir tahmine göre, ABD’nin arz ve talebi değerlendirmede önemli bir gösterge olarak şeker stoklarının kullanım oranı, art arda sıçradı ve Salı günü %16,1’e ulaştı.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın