Tarımsal Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  07 Nis 2021, Çarşamba  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

Fildişi Sahili’ndeki limanlara kakao girişleri, 2020/2021 sezonunun 1 Ekim’de başlamasından bu yana 4 Nisan itibarıyla 1.660 milyon tona ulaştı, ihracatçıların tahminlerine göre Salı günü geçen sezonun aynı dönemine göre % 1.6 arttı.

Dünyanın en büyük yağlı tohum ihracatçılarından biri olan Brezilya’daki hasat gecikmelerinin kısa vadeli arzla ilgili endişelerin artmasıyla ABD soya fasulyesi vadeli işlemleri Salı günü yükseldi.

USDA Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD kışlık buğday mahsulünün % 53’ünün ‘’iyi’’ ila ‘’mükemmel’’ olarak derecelendirildiğini söyledi.

Ulusal Tahıl Ticaret Merkezi geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada, Çin’in geçtiğimiz hafta devlet rezervleri açık artırmasında 1.588 milyon ton buğday veya teklif edilen toplamın % 39.48’ini sattığını söyledi.

ABD Tarım Bakanlığı, ABD’li çiftçilerin bu baharda 91,1 milyon dönüm mısır ve 87,6 milyon dönüm soya fasulyesi ekmeyi planladıklarını bildirdi. Her iki tahmin de analistlerin 93,2 milyon mısır dönümü ve 89,996 milyon soya fasulyesi dönümü beklentilerinin oldukça altındaydı.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın