Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  24 Şub 2021, Çarşamba  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, Corona virüsü pandemisi nedeniyle ülke ekonomisinde yaşanan zayıflamanın etkilerinin büyük oranda sürdüğünü söyledi. Senato’nun Bankacılık Komisyonu’na ekonomideki son durumla ilgili bilgi veren Powell, “Ekonomik iyileşme hala istikrarsız ve tamamlanmaya hala çok uzak. Önümüzdeki yol da oldukça belirsiz” ifadelerini kullandı.

Pazartesi günü sert gerileyen Tesla hisseleri haftanın ikinci işlem gününde de değer kaybı yaşamaya devam etti. Şirketin hisseleri açılışta yüzde 7,8 düştü. Böylelikle şirket yılbaşından bu yana yaptığı primin tamamını geri vermiş oldu.

ABD’de bankacılık sektörünün kârı, COVID-19 salgının ekonomik etkileri nedeniyle 2020’de bir önceki yıla kıyasla yüzde 36,5 düşerek 147,9 milyar dolara geriledi.

ABD’de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, geçen yıl aralıkta yıllık yüzde 10,4 artış kaydetti.

ABD’de Conference Board Tüketici Güven Endeksi, Şubat’ta aylık 2,4 puan artışla 91,3 seviyesine çıkarak 3 ayın en yüksek seviyesini kaydetti.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) ocak ayı verilerine göre, Euro Bölgesi’nde tüketici fiyatları aylık yüzde 0,2 ve yıllık yüzde 0,9 artarken, Avrupa Birliği genelinde aylık değişim yüzde 0,9 artış oldu.

Almanya’da Ifo İhracat Beklenti Endeksi, ülkenin en önemli ticaret ortakları olan Çin ve ABD’de ekonomik toparlanmanın hızlı olacağına dair beklentilerin etkisiyle, şubatta 3,2 puan artarak 10,7 puana yükseldi.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın