Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  19 Şub 2021, Cuma  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs salgınının olumsuz etkilerine yönelik büyük bir ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemli olduğunu belirterek, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.” dedi.

ABD’de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 13 Şubat ile biten haftada piyasa beklentilerinin aksine artış göstererek 861 bine yükseldi.

ABD Ticaret Bakanlığı, ocak ayına ilişkin konut başlangıçları ve inşaat izinleri istatistiklerini yayımladı. Buna göre, konut başlangıçları, ocakta bir önceki aya kıyasla yüzde 6 azalarak 1 milyon 580 bine geriledi.

Avrupa Merkez Bankası Ocak ayı para politikası toplantı tutanaklarında, Euro Bölgesi’nde enflasyon hedefinden çok uzakta olunduğu ve güçlü Euro’nun enflasyon için ilave tehlike oluşturduğu vurgulandı.

ENERJİ: Teksas ve civarındaki soğuk hava, ham petrol sıkıntısı nedeniyle üretimlerini durduran rafinerilerin üretime geri dönmelerini kolay olmayacağı, zaman alacağı değerlendirmeleri ham petrol talebinde zayıflama endişelerini yol açtı.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın