Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  18 Şub 2021, Perşembe  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD: ABD Merkez Bankasının son toplantısına ait tutanaklar, ülkedeki ekonomik koşulların uzun vadeli hedeflerin uzağında olduğunu ve hedeflere ulaşılıncaya kadar destekleyici politika duruşunun devam etmesi gerektiğini ortaya koydu.

Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, bu yıl ABD ekonomisinde 3 aşama yaşanmasını beklediğini ve sağlık yetkililerinin COVID-19 salgınını kontrol altına alma yönünde sağladıkları kazanımlar nedeniyle genel olarak “oldukça iyimser” olduğunu söyledi.

Boston Fed Başkanı Eric Rosengren, enflasyonun Federal Rezerv’in %2 hedefini en azından 2022 yılına kadar sürdürülebilir bir şekilde tutturmasının muhtemel olmadığını belirtti.

ABD’de hanehalkı borcu, 2020’nin son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %1,4 artarak 14,56 trilyon dolara ulaştı.

ENERJİ: Amerikan Petrol Enstitüsü (API) haftalık raporunda ABD ham petrol stoklarının 5,8 milyon varil düştüğünü açıkladı. Cushing, Oklahoma’daki endüstri merkezindeki rezervler 3 milyon varil azaldı.

Teksas’taki ender görülen soğuk havanın etkisi ABD ham petrol üretimini kesintiye uğratacağına dair endişeler nedeniyle, petrol fiyatları Perşembe günü tekrar yükselişle 13 ayın en yüksek seviyesini gördü.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın