Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  16 Şub 2021, Salı  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD: Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, 6 Ocak’taki Kongre baskınını araştırmak amacıyla 11 Eylül terör saldırılarından sonrakine benzer bir komisyon kuracaklarını açıkladı.

AVRUPA: Euro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, Euro Bölgesi’nde yeni tip koronavirüs nedeniyle destekleyici ekonomi politikalarının ihtiyaç duyulduğu sürece uygulanmaya devam edeceğini söyledi.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, ülkede yeni tip koronavirüs salgınına yönelik kısıtlamaların sıkılaştırılmasının ve uzatılmasın yılın birinci çeyreğinde Alman ekonomisini baskılamaya devam edeceğini duyurdu.

Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi 2020’nin son ayında %1.6 ile tahminlerin üzerinde düştü, yıllık bazda düşüş ise %8.7 oldu.

ENERJİ: Petrol fiyatları, Ortadoğu’da gerilimlerin yeniden gün yüzüne çıkmasıyla 63,70 doları gördü ve 13 ayın zirvesine tırmandı.

EMTİA: Bakır fiyatları, koronavirüs aşısının geliştirilmesinin küresel büyümeyi destekleyeceği iyimserliğiyle yükselişini sürdürüyor.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın