Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  15 Şub 2021, Pazartesi  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD: ABD’de Michigan Üniversitesince ölçülen tüketici güven endeksi, şubatta piyasa beklentilerinin aksine aylık 2,8 puan azalışla 76,2 değerine gerileyerek 6 ayın en düşük seviyesini kaydetti.

Nissan Motor Co Ltd. Pazartesi günü yaptığı açıklamada, iPhone üreticisinin son aylarda Japon şirketle otonom otomobil projesi için görüştüğü haberinin ardından Apple Inc ile görüşmediğini açıkladı.

Hazine Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamada, Yellen’in güçlü ve kalıcı bir toparlanmayı teşvik etmek için daha fazla mali destek sağlama ihtiyacını vurguladığı ve G7’deki meslektaşlarına “Şimdi büyümenin tam zamanı” dediği bildirildi.

AVRUPA: Amsterdam’ın, Brexit’ten sonra İngiltere’nin kaybettiği işletmeleri toplarken ocak ayında Avrupa’nın en büyük hisse ticaret merkezi oldu ve Londra’nın tarihi unvanını devraldı.

İNGİLTERE: İngiltere Başbakanlığı, finans merkezleri arasında hisse senedi işlemlerinde parçalanmanın kimsenin yararına olmayacağını belirtti.

ENERJİ: Petrol fiyatları, Ortadoğu’da gerilimlerin yeniden gün yüzüne çıkmasıyla 63,70 doları gördü ve 13 ayın zirvesine tırmandı.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın