Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  08 Mar 2021, Pazartesi  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD: Yellen, şubat ayında %6,2′ye düşen işsizlik oranının, iş aramayı bırakıp iş piyasasından ayrılan 4 milyon insanı hesaba katmadığı için işgücündeki iyileşmeyi abarttığını söyledi. Gerçek işsizlik oranının% 10 olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık Kovid-19 yardım paketi önerisi senatoda onaylandı. Yeni mali teşvik tasarısına göre, işsizlik yardımı haftalık olarak 300 dolar olarak belirlendi. Bunun yanı sıra, kriterlere uyan kişilere de 1.400 dolarlık nakit para yardımı yapılacak.

ABD’de tarım dışı istihdam verisi Şubat ayında 379 bin olarak gerçekleşerek beklentileri aştı. Şubat’ta işsizlik oranı ise %6,2 seviyesine geriledi. Ortalama saatlik kazançlarda yaşanan değişim ise beklentilere paralel oldu. Buna göre Şubat’ta ülkede ortalama saatlik kazançlar bir önceki aya göre %0,2 bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %5,3 artış gösterdi.

AVRUPA: Almanya fabrika siparişleri Ocak ayında beklentileri aşarak bir önceki aya göre %1,4 artarken yıllık %2,5 artış gösterdi.

ENERJİ: Suudi Arabistan’ın petrol tesislerine Yemenli Husiler tarafından saldırı gerçekleştirildiği haberlerinin etkisi ile petrol fiyatları, koronavirüs salgınının başından bu yana ilk kez 70 doları aştı.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın