Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  05 Mar 2021, Cuma  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD: Parasal gevşemede değişiklik için hedeflere doğru gerçek bir ilerlemenin gerektiğini belirten Jerome Powell, “Hedeflerimize ulaşma sözümüze güçlü şekilde bağlıyız. İstihdamda artış beklemek için güçlü gerekçeler var ancak 2021’de tam istihdama ulaşılması pek mümkün değil” şeklinde konuştu.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının ardından ABD 10 yıllık tahvil faizleri yeniden yükselişe geçerken endekslerde sert düşüşler yaşandı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın koronavirüse karşı istediği ve daha önce Temsilciler Meclisinden geçen 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senatoda görüşülmeye başlandı.

ABD Kongre Bütçe Ofisi tarafından hazırlanan raporda, ülkede borç yükünün gelecek otuz yıl içinde iki kat artmasının beklendiği belirtildi.

AVRUPA: Uluslararası yatırım kuruluşu Goldman Sachs tarafından hazırlanan raporda, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranlarını 2025 yılının ikinci yarısına kadar yükseltmesinin beklenmediği belirtildi.

Avrupa Birliği İstatistik Kurumu (Eurostat) verileri, Euro kullanan 19 ülkenin yer aldığı Euro Bölgesi’nde işsizliğin Ocak ayında yüzde 8,1 seviyesinde kaldığını gösterdi.

ENERJİ: Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu mevcut üretim kesintilerini 1 ay daha uzatma kararı alırken, Rusya ve Kazakistan bunun dışında tutuldu.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın