Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  04 Mar 2021, Perşembe  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD Merkez Bankası (Fed), ekonomik faaliyetin ocaktan şubat ortasına kadar “ılımlı” bir şekilde arttığını belirterek, yeni tip koronavirüs aşılarının daha yaygın dağıtılmasıyla işletmelerin çoğunun gelecek 6 ila 12 aya dair iyimserliğini koruduğunu bildirdi.

ABD’de ADP özel sektör istihdamı Şubat’ta 117 binle tahminlerin altında arttı. ADP Kıdemli Ekonomisti Nela Richardson istihdam piyasasının ülke çapında zayıf bir toparlanma içinde olduğunu belirterek “büyük ölçekli firmalarda Covid-19’un etkilerinin daha fazla hissedildiğini görüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), negatif faiz oranlarına ilişkin yayımladığı raporda “Düşük seviyedeki nötr reel faiz oranları dikkate alındığında, olumsuz yan etkileri olmasına rağmen birçok merkez bankası, er ya da geç negatif faiz oranı politikasını düşünmek zorunda kalabilir” ifadesini kullandı.

ABD’de ISM hizmet endeksi Şubat’ta Ocak ayındaki iki yılın en yüksek seviyesi olan 58,7’den 55,3’e düşerek dokuz ayın en düşük seviyesine geriledi.

AVRUPA: Almanya Başbakanı Angela Merkel Kovid-19 tedbirlerinin 28 Mart’a kadar uzatıldığını bildirdi.

ECB Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, Euro Bölgesi’nde bu yıl enflasyonun net şekilde hedefin üzerinde olacağını ancak enflasyon artışının geçici olacağını söyledi.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın