Endeks ve Emtia Günlük Bülten

  Hazırlayan:  Emre Çayırlı  

  02 Mar 2021, Salı  

İnceleyin / İndirin

Bu inceleme tarayıcınızdaki ayrı bir pencerede görüntülenebilir ve/veya cihazınıza indirilebilir.

ABD: Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, ABD ekonomisinin koronavirüs salgınının etkilerinden bu yıl toparlanmaya devam edeceği konusunda iyimser olduğunu söyledi. Barkin, devlet tahvili getirilerinde artışın kendisini çok fazla endişelendirmediğini de vurguladı.

ABD Senatosu, Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketini bu hafta görüşecek. Temsilciler Meclisinde daha önce kabul edilen tasarı, Senatoda onaylanmasının ardından Beyaz Saray’a gönderilecek.

ABD’de inşaat harcamaları, Ocak ayında aylık yüzde 1,7 artarak verinin açıklanmaya başladığı tarih olan 2002’den bu yana en yüksek seviyeyi gördü.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, pandeminin Euro bölgesi ekonomileri üzerinde ağır bir yük oluşturmaya devam ettiği uyarısı yaptı.

Avrupa Merkez Bankası üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, ECB’nin istenmeyen, arzu edilmeyen her türlü sıkılaşmaya karşı tepki verebilecek durumda olduğunu ve vermesi gerektiğini söyledi.

Euro Bölgesi’nde imalat PMI Endeksi Şubat’ta 54.8’den 57.9’a yükseldi. Bu, Şubat 2018’den beri görülen en yüksek seviye oldu.

Benzer incelemeler için:

Araştırma Bölümleri

Arşiv

Düşük fiyat farkı (spread) ve gecelik faizle (swap) işlem yapın

Manipüle edilemeyen, derinlikli bir piyasada anlık yatırım yapın

Kaldıraçlı işlem ve hedging'le döviz/sektör riskini sigortalayın

Hemen Türkiye’nin Forex Şirketi’nde yatırıma başlayın